Dom i Ogród

Jakie przynęty szczupakowe są najlepsze?

Wędkarstwo to nie tylko hobby czy rozrywka. To sztuka i wymaga dużo cierpliwości i umiejętności, aby odnieść sukces. Aby osiągnąć swoje cele będziesz potrzebował skompletowanego sprzętu wędkarskiego. Natomiast, oprócz odpowiedniej wędki czy kołowrotka musisz zadbać o odpowiednią przynętę. Być może ku zaskoczeniu wielu osób, ryby to mądre zwierzęta i trzeba odpowiednio do nich podejść, a także wykazać się cwaniactwem żeby je złowić. Przynęt na rynku jest bardzo wiele i różnią się między sobą wieloma cechami. Jednym z głównym kryterium podziału przynęt jest gatunek ryby. Przynęty możemy kupić na szczupaki, na bolenie, na sumy, na troć, na pstrąga, na sandacza czy na klenie itd.

Jakie rozróżniamy rodzaje przynęt ?

Istnieje wiele różnych rodzajów przynęt wędkarskich. Niektórzy ludzie wolą używać przynęt naturalnych, takich jak robaki, podczas gdy inni wolą przynęty sztuczne.

Wśród sztucznych przynęt możemy wyróżnić: błystki obrotowe, błystki wahadłowe, cykady przynęty, jerki szczupakowe, koguty okoniowe, koguty sandaczowe, modula na sandacza, mikro jigi, muchy wędkarskie, paralonki, przynęty gumowe, wirujące ogonki czy różnego rodzaju woblery.

Wspomniane przynęty różnią się między sobą designem, rozmiarem, rodzajem tworzywa, ceną czy jakością. Natomiast warto wspomnieć, że każda przynęta będzie skuteczna jeśli będzie w prawidłowy sposób używana.

Jakie przynęty na szczupaka wybrać ?

Potrzebujesz przynęty na szczupaka i zastanawiasz się co masz do wyboru ? Chętnie przedstawimy Ci ciekawe i najlepsze przynęty szczupakowe. W naszym asortymencie znajduje się kilka rodzajów przynęt szczupakowych. Możesz wybierać spośród jerków szczupakowych, przynęt gumowych szczupakowych, streamerów szczupakowych inaczej tzw. fly jerki czy woblerów szczupakowych.

jerki szczupakowe : W przypadku jerków szczupakowych można wyróżnić takie marki jak:

Jerki różnią się między sobą walorami estetycznymi, długością i gramaturą. Mówiąc o długości zawiera się ona w przedziale: od 7cm do 15 cm. Odnosząc się do gramatury przedział wynosi: od 16g do 92 g. Gramatura ma znaczenie w przypadku tego jak przynęta będzie tonąć czy będzie unosić się przy powierzchni wody.

Jeśli wśród wędkarzy są osoby, które lubią ciekawe przynęty to warto szerzej wspomnieć o streamerach szczupakowych, inaczej mówiąc o jerkfly’ach. Jerkflay to bardzo efektowna przynęta szczupakowa. To co je charakteryzuje to konstrukcja. Tułów ryby zrobiony jest ze sztucznego włosia. Większość streamer’ów szczupakowych to rękodzieła. W tym przypadku streamery także różnią się długością i gramaturą. Waga przynęty decyduje o sposobie tonięcia. Mianowicie, czy przynęta szybko opada czy będzie wolno tonąć.