Life Style

Tuby strzelające konfetti jako idealny pomysł na ślub i przyjęcie weselne

Bez konfetti nie odbędzie się żadna większa impreza. Serpentyny lub deszcz kolorowych, mieniących się drobin papieru i folii towarzyszy urodzinom, zabawom karnawałowym, a przede wszystkim ślubom i weselom. Konfetti prezentują się spektakularnie, są symbolem doskonałej zabawy i dostatku. Aby uzyskać zamierzony efekt, należy starannie wybrać moment użycia strzelających tub z konfetti i wyznaczyć osoby odpowiedzialne za ich obsługę.

Mówiąc o zamierzonym efekcie, mamy na myśli odczucia zgromadzonych osób i to, co uda się zarejestrować dla potomnych na filmach i fotografiach. Jeżeli oczekujesz naprawdę spektakularnego widowiska, nie możesz zdawać się na spontaniczne reakcje, lecz wszystko dokładnie zaplanować i wyreżyserować. 

Jak dużo konfetti potrzeba na ślub i wesele?

Jeżeli chcesz wykorzystać wszystkie okazje w czasie ślubu i wesela, to przygotuj cztery zestawy tub z konfetti. Pierwszym momentem, w którym tradycyjnie stosowane są tuby strzelające, jest wyjście Państwa Młodych z kościoła lub z urzędu stanu cywilnego. Drugi deszcz kolorowych serduszek, płatków lub serpentyn spada zazwyczaj w momencie wejścia Młodej Pary do sali weselnej. Trzecią i ostatnią okazją jest rozpoczynający wesele taniec nowożeńców. Czwarty zestaw konfetti należy potraktować jako zapas awaryjny – na wypadek zagubienia lub zniszczenia któregoś z trzech pierwszych zestawów.

Specjalista z internetowego Sklepu Plastycznego 24 doradza, ile strzelających tub należy zakupić: – Po jednej tubie czy granacie z konfetti na wyjście z kościoła (USC), na wejście do sali weselnej i taniec Państwa Młodych, to stanowczo zbyt mało. Aby uzyskać spektakularny efekt, należy użyć kilku tub jednocześnie. Oznacza to, że trzeba przygotować kilkanaście, a nawet ponad dwadzieścia strzelających tub z konfetti na jedną imprezę weselną.

Kto obsługuje strzelające tuby?

Na etapie planowania przebiegu ceremonii ślubnej i wesela należy umówić się z osobami z obsługi lub z zaufanymi weselnikami, które w odpowiednim momencie wystrzelą konfetti. Najlepiej zaplanować wszystko z ekipą tworzącą dokumentację wideo i fotograficzną wydarzenia. Warto podkreślić, że do obsługi strzelających tub z konfetti nie można wyznaczyć dzieci, które nie ukończyły 8 roku życia.

Wyznaczone osoby powinny wcześniej poćwiczyć obsługę konfetti: nie jest to skomplikowane, ale przeprowadzenie testów zmniejszy ryzyko niepowodzenia. Równie ważna jest też synchronizacja, czyli jednoczesne użycie tub. Dzięki temu można wzmocnić wrażenie kolorowego deszczu, który lepiej zaprezentuje się na zdjęciach i materiałach wideo.

Serduszka, serpentyny czy płatki?

Wybór form konfetti jest naprawdę duży. Decyzja jest całkowicie zależna od indywidualnych upodobań. Jednak w związku z tym, że wszyscy pragną życia usłanego różami, to właśnie płatki róż są najchętniej wybieraną formą konfetti na wesele. Są one czytelnym nawiązaniem do tradycji sypania na Państwa Młodych płatków żywych kwiatów. Płatki róż ze sztucznego materiału są o wiele bardziej użyteczne: łatwo je wystrzelić, nie brudzą ubrań i nie trzeba martwić się o ich świeżość. 

Na drugim miejscu znajdują się eleganckie, jednokolorowe gwiazdki. Z kolei serpentyny bardziej kojarzą się z uciechami karnawałowymi. Dlatego najstosowniejszym momentem do ich użycia jest taniec nowożeńców.

Na zakończenie warto wspomnieć, że nie zawsze będzie możliwe użycie konfetti przy wyjściu z kościoła lub USC. Porywisty wiatr czy ulewny deszcz praktycznie wykluczają stosowanie tub strzelających w plenerze. Na taką okazję zawsze warto mieć przygotowanych kilka garści ryżu lub drobnych monet, a konfetti zachować na zabawę weselną.